Business Joomla Themes by Justhost Reviews

Dyfuzory napowietrzające

Dyfuzory napowietrzajaceDyfuzory drobnopęcherzykowe do napowietrzania ze względu na swój kształt dzielą się na dyfuzory rurowe i talerzowe (zwane także dyskowymi). Stosuje się je zarówno do napowietrzania wody jak i ścieków. Dyfuzory drobnopęcherzykowe charakteryzuje duża żywotność oraz niskie koszty zakupu, montażu oraz samej eksploatacji. Dyfuzory te mogą być stosowane zarówno do pracy ciągłej jak i przerywanej (nie dla membran silikonowych). Wykorzystuje się je do napowietrzania drobnopęcherzykowego w oczyszczalniach przydomowych, komunalnych, oczkach wodnych, stawach rybnych czy stacjach uzdatniania wody (membrana silikonowa). Dzięki dużej gamie dostępnych modeli dyfuzorów oraz możliwości łączenia je w systemy napowietrzania mogą one działać w szerokim zakresie wydajności, począwszy od małych zbiorników na ryby, basenów na karpie, ogrodowych oczek wodnych, oczyszczalni przydomowych po duże obiekty typu komunalne i przemysłowe oczyszczalnie ścieków, duże stacje uzdatniania wody, stawy hodowlane czy zbiorniki wodne.

CENY DYFUZORÓW NAPOWIETRZAJĄCYCH

Rękawy dyfuzorów drobnopęcherzykowych wykonane mogą być z różnych materiałów. Dostępnych jest kilka rodzajów substancji żywico-pochodnych, które znakomicie sprawdzają się przy napowietrzaniu ścieków. Najbardziej popularnym materiałem jest EPDM. Przez ostatnie lata materiał ten był testowany w różnych wersjach w miejskich i przemysłowych oczyszczalniach ścieków i sprawdził się tam znakomicie. W oczyszczalniach przemysłowych gdzie tłuszcz, olej i węglowodory aromatyczne sprawiają najwięcej problemów, a materiał EPDM koroduje zaleca się stosowanie dyfzurów silikonowych. Jest to jednak materiał dużo bardzie podatny na rozdarcia niż EPDM i dyfuzory takie mogą pracować tylko w trybie ciągłym. Materiał silikonowy jest też droższy od EPDM co odzwierciedla się w cenach całych dyfuzorów.

zamontowane dyfuzoryŻywotność dyfuzorów w oczyszczalniach miejskich to około 6-10 lat w zależności od składu ścieku, warunków pracy i konserwacji.Przegląd dyfuzorów może się odbywać tylko przy opróżnionych i wyłączonych z eksploatacji zbiornikach osadowych. Normalne czyszczenie odbywa się podczas pracy. Bardzo skuteczny w walce z wulkanizowaniem się gumy jest kwas mrówkowy. Aby przeczyścić pory, przez krótką chwilę wstrzykujemy kwas mrówkowy do sprężonego powietrza. Regularne powtarzanie tej czynności przez krótki okres czasu i przy maksymalnym przepływie powietrza pozwala zachować dyfuzory w dobrej kondycji przez długie lata. Dyfzuory powinny być magazynowane w pomieszczeniach suchych, ciemnych i dobrze wentylowanych. W miejscach gdzie nie ma kurzu i innych zanieczyszczeń.