Business Joomla Themes by Justhost Reviews

Dmuchawy SECOH seria EL

Dmuchawy SECOH serii EL-I

Dmuchawy SECOH serii EL IDmuchawy SECOH serii EL-I to urządzenia jednomodułowe lub inaczej określane jako dmuchawy z systemem pojedynczym.

Należą do nich modele EL-S-60, EL-S-80-15, EL-S-80-17, EL-S-100, EL-S-120 oraz model EL-S-150. Podobnie jak dmuchawy niższej serii SLL wyposażone są w termik – zabezpieczenie przed przeciążeniem elektrycznym. Dmuchawy SECOH serii EL-I osiągają większe przepływ niż te z serii SLL. Wyraźnie różnią się gabarytami, są po prostu większe niż seria SLL (patrz charakterystyka modeli). Cała seria EL-I występuje już w aluminiowej obudowie co jest znacząca zaletą. Obudowy te nie są już tak narażone na zniszczenia mechaniczne oraz uszkodzenia wynikające z przegrzania cewek, jak obudowy z tworzywa w serii SLL. Rzecz najważniejsza: seria EL-I posiada już we wszystkich modelach dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest wyłącznik mechaniczny zwany fachowo autostoperem, który w przypadku pęknięcia membran, czy uszkodzenia zaworów odetnie dopływ prądu, a tym samym uchroni dmuchawę przed kolejnymi wewnętrznymi uszkodzeniami poszczególnych elementów (zazwyczaj ramię z magnesem i cewka . Zapalenie lampki kontrolnej na obudowie dmuchawy sygnalizuje w takim wypadku zadziałanie wyłącznika mechanicznego, a tym samym awarię dmuchawy. Można tam podpiąć kabel sygnałowy z wyłącznika mechanicznego do urządzeń zewnętrznych, które dostaną sygnał potwierdzający awarię (opcja). Dmuchawy membranowe SECOH seria El-I są chyba najlepiej sprzedającymi się urządzeniami tego typu w Polsce.
Szczególnym uznaniem cieszą się modele EL-S-60 oraz EL-S-80-15. Są to modele najbardziej popularne i sprawdzone. Wykorzystywane przez wielu producentów oczyszczalni przydomowych.
Nie ma co ukrywać części zamienne do tych modeli są najtańsze z całej serii EL-I co czyni je jeszcze atrakcyjniejszymi produktami.

Porównanie parametrów pracy poszczególnych modeli dmuchaw membranowych serii EL-I

Porównanie parametrów poszczególnych modeli dmuchaw membranowych serii EL-I


Dmuchawy SECOH serii EL-II

Dmuchawy SECOH serii EL IIDmuchawy SECOH serii EL-II to urządzenia składające się z dwóch identycznych modułów (dmuchawy z systemem podwójnym).

To jakby dwa silniki elektromagnetyczne (takie same jak w serii EL-I) tyle, że umieszczone w jednej obudowie. Należą do nich modele EL-S-120W, EL-S-150W, EL-S-200W, EL-S-250W. Osiągają one dużo większe przepływy niż dmuchawy z serii SLL oraz EL-I. Budowa i wyposażenie dmuchaw z serii EL-II jest identyczne jak w przypadku serii EL-I. Większe gabaryty oraz dwa króćce wylotowe o średnicy fi 25 mm w zależności od aplikacji, to znak rozpoznawczy tej serii (wybrany króciec jest zaślepiany). Poza dmuchawą EL-120-W części zamienne do dmuchaw membranowych serii EL-II nie należą do najtańszych. Warto zatem dbać o te modele dokonując ich regularnych przeglądów oraz wymiany membran czy też zaworów, zgodnie z instrukcją obsługi.

Porównanie parametrów pracy poszczególnych modeli dmuchaw membranowych serii EL-II

Porównanie parametrów poszczególnych modeli dmuchaw membranowych serii EL-II